8 tipp, ami segít az éjszakai pelenkáról való leszoktatásban (ha már megvan a nappali szobatisztaság)

A fiúnk már 5 éves, és 3 éves kora óta szobatiszta napközben… de esténként még mindig rendszeresen bepisil.”

Nagyon gyakran olvasni/hallani szülőktől, hogy sok gyermek, aki eléri a nappali szobatisztaságot, még évekig küzd éjszakai ágybavizeléssel. A szülők ilyenkor gyakran tanácstalannak, tehetetlennek érzik magukat. Pedig egyáltalán nem olyan nehéz elérni az éjszakai szobatisztaságot, akár pár hét alatt megvalósítható lehet, ha betartjuk a következő tanácsokat és tippeket!

Íme 8 tipp, ami segít az éjszakai pelenkáról való leszoktatásban, ha már megvan a nappali szobatisztaság

#1  Miután már stabilan megvan a nappali szobatisztaság, általában kevesebb figyelmet fordítunk gyermekeink fürdőszoba használatára, pedig még mindig fontos odafigyelni!  Legyünk biztosak abban, hogy a gyermekünk rendszeresen elvégzi a mosdóban a nagydolgokat is. Ha nem optimálisan működik az emésztés és a székletürítés, annak szerepe lehet az éjszakai bepisilésben is. Igyon sok folyadékot és egyen rostban gazdag ételeket, hogy nehogy felmerüljön ez a probléma ?

#2 Hiába van meg a nappali szobatisztaság, akkor is fontos, hogy napközben is emlékeztesd arra, hogy rendszeres időközönként látogassa meg a mellékhelyiséget. Vacsora után már mindenképpen mellőzzétek az ízesített stb. italokat, leginkább csak vizet érdemes adni a gyereknek.

#3 Lefekvés előtt mindenképpen el kell mennie a kicsinek pisilni, még akkor is ha nem olyan régen volt, vagy nem érez rá késztetést. Ez legyen a napi rutin része.

#4 Meg kell próbálni elhagyni a pelenkát, de persze mellette fel kell készülni a balesetekre is. Érdemes még lefekvés előtt a közelbe készíteni egy-egy váltás ágyneműt. Ha nagyon nem megy, akkor vissza lehet térni a pelenka használatára, de tudatosítani kell, hogy mi a cél, mit szeretnétek közösen elérni.  

#5 Soha ne adj a gyerekedre pelenkát, ha nincs éjszaka. Még véletlenül se érezze azt, hogy kényelemből elengedheti magát, mert úgyis rajta van a pelus.

#6 Beszélgessetek róla és egyezzetek meg abban, hogy ha valamiért éjszaka felébred, akkor minden esetben menjen el a fürdőszobába. Még abban az akkor is, ha nem érzi, hogy pisilnie kellene. Ha segítségre van szüksége ehhez, akkor biztasd, hogy rád számíthat, szívesen segítesz az éjszaka közepén is.

#7 Belevághattok az ágybavizelési riasztó, avagy pisicsengő használatába. Ma már számos fajtából lehet választani, így minden család(tag) megtalálhatja a számára legmegfelelőbb cseppcsengőt.

#8 Örök dilemma, hogy amikor a szülő is lefekszik aludni (jellemzően pár órával később mint a gyermek), elvigye-e még egyszer a mosdóba a gyerekét. Alapvetően ez nem ajánlott, mivel ilyenkor a gyermek álmában/félálomban botorkál ki a WC-re így, pont arra kondicionálja, hogy nem kell felébredni a pisiléshez. Tehát nagy valószínűséggel ez nem gyorsítja meg a „gyógyulást”, viszont jó eséllyel elkerülhető vele egy-egy éjszakai baleset.

Fontos! Az, hogy a gyermeked bepisil éjszaka, nem minősíti a családi életeteket, nem jelenti azt, hogy rossz szülő vagy, vagy azt, hogy a gyermekednek biztosan pszichológusra van szüksége. Sem a szülőnek sem a gyereknek nem szabad szégyellnie magát emiatt és nem szabad ezért leszidni vagy megbüntetni a gyermeket. Őszinte beszélgetésekkel, türelemmel és odafigyeléssel biztosan megtaláljátok majd együtt a megoldást.

Elem hozzáadva a kosárhoz.
0 elemek - Ft